Нюанси збору врожаю кукурудзи. Що робити якщо вже випав сніг?

Для України кукурудза є однією з провідних культур за площею посіву. Збирання кукурудзи в наших широтах здійснюється аж до середини грудня, а тому збиральна компанія має ряд нюансів.


На щастя, кукурудза при дозріванні не втрачає зерно. Тому у неї немає проблем з самопосіванням і втратою врожаю через осипання зерна, але зате є безліч тонкощів пов'язаних з її стиглістю і вологістю.

уборка кукурузы

Коли збирати кукурудзу на зерно?

Приріст врожаю кукурудзи припиняється одночасно з її восковою стиглістю. Однак, в цей же період вологість зерна становить 40%, а значить при збиранні в цей період його доведеться досушувати. Тому, прибирати кукурудзу з одночасним обмолотом на зерно рекомендується при вологості менш як 30%. Розпізнати правильну кондицію початком можна візуально. На місці кріплення зерен до стрижня видно чорний шар.


Слід пам'ятати, що в гонитві за вигідною вологістю зерна можна дочекатися низьких температур, що погіршує схожість і якість зерен. Не бажано тримати стиглу кукурудзу під дощем, тому що це тягне грибкові захворювання, які пошкоджують качани. Саме тому дуже важливо правильно вибрати час для збору врожаю і зібрати кукурудзу в діапазоні 10-15 днів від відповідного для збору моменту.

Вимоги до збирання врожаю комбайнами з обмолотом:

  • Втрати зерна при обмолоті не повинні перевищувати 0,7%.

  • Недомолот має становити не більше 1,2%.

  • Зміст шматочків стебел в зерні не повинен перевищувати 4%.

  • Кількість полеглих і неприбраних рослин не повинна перевищувати більше як 10%.


Щоб домогтися таких результатів і не пошкодити збиральну техніку важкими качанами, слід вибирати для прибирання сучасні високотехнологічні та правильно обладнані для кукурудзи комбайни.


Виробники комбайнів постійно покращують технології, створюючи все більш досконалі подрібнювачі зеленої маси, технології сепарації, які мінімізують пошкодження зерен і їх втрату при зборі.


Так, компанія Claas розробила систему подрібнення, яка покращує характеристики подрібнюваної маси на 12% і зменшує втрату зерна при сепарації на 10%.

Сбор кукурузы

Що робити, якщо збір кукурудзи випав на зимовий період та вже випав сніг?

Бажано встигнути зібрати кукурудзу до настання морозів і з вологістю менш як 25%, інакше великий ризик замерзання рідини в зерні та розриву перекарпія, що сильно знизить якість кукурудзи.

У разі, якщо випав сніг прибирання потрібно здійснювати за методом, коли перед комбайном пускається трактор з причіпною трубою, який оббиває сніг, щоб під час прибирання не забивалися решітки комбайна.


Проконсультуватися з нашими фахівцями зі збору врожаю і забронювати послугу збирання кукурудзи під ключ можна за посиланням:  Збір кукурудзи комбайнами Claas Lexion 670.


+38 (044) 29 80 800

Украина, г. Киев, ул. Мечникова 2

© 2020 Company Inc.

 Все права защищенны

Веб-сайт X-TRADE AGRO GROUP працює в тестовому режимі. Знайшли помилку? Напишіть нам повідомлення на info@x-trade-group.com.ua