Виробництво рослинного молока в Україні: як, кому і скільки коштує?

Рослинне молоко перестало бути екзотикою на ринку України та СНД. Уже кілька років "немолочні" молочні продукти набирають популярність серед споживачів. Серед цільової аудиторії як люди з непереносністю лактози та іншими протипоказаннями, так і ті, хто веде здоровий спосіб життя і стежить за фігурою. Також, рослинне молоко шукають на полицях вегани, які не вживаю продукти тваринного походження, а в ранковий капучино треба щось додавати.

Из чего делают растительное молоко

З чого ж робиться рослинне молоко?

Тільки з сої? Ні, соя - це найпопулярніша сировина для виготовлення "немолока", а вибір насправді досить широкий.

  • Молоко можна робити з горіхів: мигдальні, кедрові, кокосові, з кешью, з фісташок, макадамії, бразильського горіха, волоського, пекана, каштанів і фундука.
  • З зернових і бобових: рисове, соєве, вівсяне, гречане, горохове, з полби, ячменю, проса, киноа, арахісу.

  • З насіння: макове, кунжутне, конопляне, з насіння Чіа, соняшнику та гарбузового насіння.

  • Як це працює? Як з твердих горіхів і бобів роблять рідкий напій, який називають рослинним молоком? Розберімось на прикладі мигдалю і сої.

Виробництво мигдального молока.

Горіхи замочують, промивають і подрібнюють холодним способом до однорідної маси. Під час помелу необхідно не допускати нагрівання, щоб уникнути руйнування корисних речовин і окислення жирів.


Далі в хід йдуть машини, на зразок "френч-прес". Подрібнена маса фільтрується через дрібну сітку, яка відділяє частинки горіхів і зберігає волокна. Це робить молоко більш насиченим.


Останній етап - асептичне пакування молока, тобто стерильне. Рослинне молоко - це продукт з недовгим терміном зберігання, тому важливо пастеризувати його і правильно упаковувати, щоб продовжити термін його життя на полиці магазину.

Молоко из миндаля
Молоко из сои

Виробництво соєвого молока.

Молоко з бобів добувають за схожою схемою. Спочатку замочені соєві боби подрібнюють з водою за допомогою спеціальних млинів, після чого проціджують, щоб відокремити рідина.


 Рідина вариться та упаковується, висока температура обробки необхідна, щоб прибрати специфічний присмак і нейтралізувати небажані ферменти у соєвому молоці.


На 10 літрів молока потрібно близько кілограма сої.

Як справи на ринку рослинного молока?

Практично весь товар в цій ніші імпортний. Єдина марка українського виробництва на полицях магазинів - це "Ідель Немолоко". 

Ця компанія виробляє вівсяне і гречане молоко, а також молоко з волоських горіхів і мигдалю.

Напої відрізняються від імпортних, в складі багато соняшникової олії, що відчутно навіть на смак. Літр такого молока продається за 40 гривень.


Їх конкуренти - імпортні бренди. Провідну позицію займає бельгійський бренд "Alpro", що випускає величезний спектр рослинного молока високої якості. З ним межує марка "Joya" в тій же ціновій категорії - близько 115 гривень за літр.


У Росії рослинний тренд вже підхопили великі компанії. За даними досліджень, число його споживачів перевищує 13 мільйонів осіб, а пакунки з рослинним молоком можна знайти на полицях кожного четвертого магазину великих мереж.

Попит на молоко сильно виростає під час посту. Продажі його збільшуються в 1,5 раза, рослинне молоко замовляють кав'ярні та ресторани, щоб готувати пісні страви.


Чи вигідно виробляти рослинне молоко?

Так, рентабельність такого бізнесу досить висока. Сировина для молока дешеве, вирощувати або купувати його не складе проблем. Виробництво теж нескладне і не вимагає цілої фабрики.


Що потрібно для запуску виробництва, як допоможуть державні програми і який буде прибуток - про це ви дізнаєтеся в наступному матеріалі, присвяченому виробництву рослинного молока.

Растительное молоко в Украине

+38 (044) 29 80 800

Украина, г. Киев, ул. Мечникова 2

© 2020 Company Inc.

 Все права защищенны

Веб-сайт X-TRADE AGRO GROUP працює в тестовому режимі. Знайшли помилку? Напишіть нам повідомлення на info@x-trade-group.com.ua