Корисна інформація


Суперфосфат ((СаН2РО4) 2 х Н2О + 2СаSО4 х 2Н2О)(Ca(H2PO4)2Н2О)

Суперфосфат (хімічна формула (СаН2РО4) 2 х Н2О + 2СаSО4 х 2Н2О) - фосфорне мінеральне добриво, яке випускається у формі порошку або сірих гранул. До складу зазвичай входить азот і сірка. Не відноситься до класу пожежонебезпечних речовин.


Зазвичай цей вид комплексного добрива активно застосовується як підкормка, якщо рослини демонструють явну нестачу фосфору. До таких ознак відносять:

 • Листя дрібнішає та/або набуває пурпурний відтінок, саме ж тіло листа при цьому стає темнішого кольору.

 • Плоди дрібнішають і погано дозрівають.

Переваги застосування фосфорних добрив, зокрема суперфосфатів:

 • Сходи рослин швидше проростають.

 • Активно розвивається міцна коренева система.

 • Рослини повільніше в'януть і старіють, активніше цвітуть.

 • Плоди стають смачніше, соковитіше і солодше, якщо мова йде про фрукти і ягоди.

 • Підвищується якість врожаю.

 • Підвищується стійкість до захворювань.


При засухах потреба в фосфорі різко підвищується у всіх рослин, тому низькі показники опадів - причина замислитися про придбання суперфосфату для підгодовування рослині.

Суперфосфат оптом

Як застосовувати суперфосфат на різних типах ґрунтів.

Дане добриво досить універсальне щодо специфіки застосування в залежності від типу ґрунту. Проте є ряд особливостей, що дозволяють отримати кращий результат при застосуванні суперфосфату.


Відносно ґрунтів з нейтральною кислотністю або лужних якогось особливого підходу при внесенні суперфосфату не потрібно. А ось якщо добриво передбачається використовувати на закислення ґрунтах, може трапиться форс-мажор. Річ у тому що в таких умовах фосфор може розкластися на форми які будуть недоступні рослинам. Тому, для таких ґрунтів рекомендують скористатися вапняком, золою, крейдою або перегноєм приблизно за 30 днів до застосування суперфосфату.

Також варто пам'ятати що фосфор не засвоюється корінням при температурі нижче 15 С. Існують обмеження на одночасне внесення суперфосфату з деякими добривами:

 • сечовиною

 • вапном

 • аміачною селітрою

 • доломітовим борошном.Якщо є необхідність їх використання на ґрунті, де буде застосовуватися суперфосфат, слід забезпечити проміжок між застосуваннями мінімум в один тиждень.

Використання суперфосфату як підкормки.

Дане добриво досить дешеве і підходить для більшості рослин і сільськогосподарських культур, що забезпечує його стабільну популярність.

Зазвичай суперфосфат використовують до посіву рослин або ж під перекопування восени, навесні. Норми витрачання при такому використанні складають до 50 г / кв.м. Для подвійного суперфосфату при аналогічних умовах використовують до 30 г / кв.м.


Якщо є необхідність удобрити ґрунт, який до того не використовувався тривалий термін для посадки культурних рослин, виробники рекомендують збільшити дозування суперфосфату до 70 г / кв.м.


Коли висаджують хвою, використовують до 70 г добрива, а для фруктових дерев при посадці беруть до 600 м. Під час висадки ягідних кущів удобрюють 30 г на кв.м, а при посадці малини може знадобитися аж до 100 г суперфосфату.


Для пасльонових береться 30 г на кв.м, але це за умови якщо мова не йде про теплиці, де варто застосовувати майже у 2 рази більше суперфосфату - 50 г.


Всі ці норми вказані для простого суперфосфату, якщо ж мова йде про подвійну форму даного добрива, кількість добрива для внесення слід зменшити. Тому уважно читайте інструкцію виробника із зазначенням необхідних дозувань для роботи.

Суперфосфат оптом

Зберігання суперфосфату.


Оскільки це добриво не відноситься до небезпечних, при його зберіганні слід лише враховувати вологість приміщення, яка не повинна бути більше 50%.


Ціна суперфосфату оптом.

Компанія X-TRADE | ТОВ ІКС-ТРЕЙД реалізує суперфосфат оптом від виробника. Вартість залежить від обраної позиції та умов постачання. Для отримання додаткової інформації про умови постачання і вартості, будь ласка, заповніть форму запиту нижче і наші менеджери зв'яжуться з Вами.