Що вигідніше? Свій комбайн або послуга збір урожаю під ключ?

Сезон збирання врожаю в самому розпалі. Кожен аграрій хоче закінчити його максимально успішно для себе. Вартість збирання суттєва стаття витрат. Розберімось як вигідніше збирати врожай.

уборка урожая

Скільки коштує купити і обладнати зернозбиральний комбайн?

Для прикладу візьмемо комбайн Claas Lexion 670 і розглянемо вторинний ринок як дешевший.


1. Такий комбайн без приставки обійдеться на вторинному ринку від 140 тис. євро до 240 тис. євро (4 млн. - 7,1 млн. Грн) залежно від року випуску, зносу і комплектації.

2. Додатково доведеться придбати приставки та жатки для збирання вирощуваних Вами культур. Універсальна жатка на вторинному ринку обійдеться в 80 тис. грн - 120 тис. грн.

3. Якщо Ви вирощуєте ще й кукурудзу, доведеться витратитися на кукурудзяну жатку типу CORIO 870. Вартість на вторинному ринку 45 тис.грн - 135 тис.грн.

4. Для соняшнику також знадобляться спеціальні насадки.

Які витрати на роботу та утримання комбайна?

  • Слід розуміти, що мова йде про б / у техніку, а значить, значно збільшується ймовірність поламок і амортизаційної заміни деталей. Все це гроші та час. Спрогнозувати що саме і в який момент зламається досить складно. 

  • Крім обслуговування і ремонту, знадобиться охорона для комбайнів, адже техніка дорога.

  • На зимовий період комбайни потрібно зберігати десь, а навесні проводити підготовку до робочого сезону. Значить, крім витратних матеріалів та приміщення, знадобиться утримувати механіка.

  • Ну і слід враховувати вартість оплати праці комбайнера, яка за найскромнішими підрахунками за місяць завантаження складе від 63 тис. грн.

сбор зерновых

Скільки часу в році використовується комбайн?

Тут все залежить площ господарства та кількості культур займаних ними. Якщо господарство вирощує ранні зернові, ріпак, соняшник і кукурудзу, то робочий сезон триватиме приблизно від червня та аж до грудня.


Але по факту, великі площі та різноманітність культур зазвичай вимагають вже не одного, а декількох комбайнів і всі витрати доводиться множити на кількість необхідної техніки. Адже, у деяких культур збігається час прибирання, а затримки збирання призводять до втрати врожаю від 8 до 15%.


Найчастіше в невеликих і середніх господарствах час прибирання займає в до 3-4 місяців і весь інший час комбайн простоює.


Людський фактор.


Як би це не було сумно, але саме люди часто приносять аграрію збиток. Несумлінне ставлення до власного здоров'я, зловживання спиртним ведуть до простоїв під час збирання, а значить і до непланових збитків.

КАС 32

Послуга збирання врожаю під ключ.

Зараз на ринку активно пропонують послугу збору врожаю під ключ.


Які плюси послуги?


  • Можна вибрати найновішу за потребами техніку, адже вартість послуги не буде критично відрізнятися, а якість збору значно покращиться.
  • Компанія гарантує своєчасний початок робіт і виконання прибирання в зазначений термін.
  • Всі екіпажі підбираються виключно з точки зору професіоналізму і кожен день проходять перевірку стану здоров'я і рівня заборонених речовин в крові, адже це репутація фірми.
  • Аграрію не потрібно турбуватися про утримання техніки та її охорону.

Звичайно, кожен вирішує для себе сам, що йому вигідніше, але абсолютно точно можна стверджувати, що для середнього господарства містити необхідних кілька комбайнів невигідно, особливо з огляду на що техніка зношується з кожним роком, а людський фактор не втрачає свою актуальність. Для малих господарств витрати на власні комбайни та зовсім збиткові.


+38 (044) 29 80 800

Украина, г. Киев, ул. Мечникова 2

© 2020 Company Inc.

 Все права защищенны

Веб-сайт X-TRADE AGRO GROUP працює в тестовому режимі. Знайшли помилку? Напишіть нам повідомлення на info@x-trade-group.com.ua