Людський фактор під час збору врожаю. Скільки коштує непрофесіоналізм і недбалість?

Перший зернозбиральний комбайн був винайдений в США в 1836 році. З того часу комбайни стали неймовірно "розумними", навчилися збирати максимум від кожних 10 см поля, а новітні розробки для жаток дозволили ідеально повторювати земельний рельєф.


"Але якою б досконалою була техніка - нею керує людина".

КАС 32

Людський фактор під час збирання врожаю - скільки коштує?

Комбайнер - найманий працівник, в чиїх руках успіх збору Вашого врожаю. 

Визначмо на що безпосередньо впливає комбайнер:


  • Саме комбайнер "відчуває" свою машину, готує її до роботи та повинен досконально знати про кожен можливий проблемний гвинтик в поточний момент. Несвоєчасне технічне обслуговування або недбалість під час підготовки комбайна до щоденної роботи, може призвести до вимушених простоїв або поломок. 

  • Стан здоров'я комбайнера. Робочий день комбайна починається відразу після того як просохла роса і може тривати до глибокої ночі. Дуже важливо не сідати за кермо з температурою, поганими показниками тиску або в стані алкогольного сп'яніння.

  • Можливі затримки прибирання у зв'язку з форс-мажорними обставинами. Професійний комбайнер відмінно знає особливості кожної збирається культури та оперативно реагує на форс-мажорні обставини, у вигляді застряглих в молотарці або зубах елементів, або необхідності терміново замінити витратні частини обладнання.

    Від професіоналізму комбайнера залежить наскільки продуктивно буде прибраний кожен ряд поля і чи будуть враховані всі фактори поверхні або погодні умови.

Скільки ж коштуватиме несвоєчасне збирання врожаю або простої комбайнів:

  • Так, для кукурудзи при відносно однаковому рівні дозрівання поля час збору становить вікно всього в 5-7 днів. І кожен день простою техніки це втрати від 5 до 23% врожаю.
  • У пшениці і ячменю також дуже маленьке вікно збору врожаю з моменту зрілості. Втрати від затримок пов'язаних з невиходом або неповним робочим днем комбайна можуть становити до 6 ц з гектара, а це від 10 до 15% врожаю з неприбраного вчасно ділянки.
  • У соняшнику вікно збору врожаю більше, хоча втрати від простоїв також можуть становити до 1,7 ц на гектар. При цьому величезне значення має професіоналізм і уважність комбайнера, оскільки будь-який прояв халатності веде до втрати зерна і мимовільного засівання поля з подальшими проблемам з використанням цих полів під інші культури.
  • Крім цих факторів, близько 5-7% втрат з кожного гектара можна недоотримати, якщо комбайнер відволікається і порушує ряд або несвоєчасно реагує на мінливі умови ґрунту.
  • До втрат варто також зарахувати вартість ремонту комбайна, викликаного поломками через халатне ставлення до підготовки або роботи техніки.

КАС 32

Маючи ці дані досить просто порівняти їх в грошовому еквіваленті за ринковою вартістю врожаю і побачити наскільки невигідно користуватися послугами непрофесійних комбайнерів.


+38 (044) 29 80 800

Украина, г. Киев, ул. Мечникова 2

© 2020 Company Inc.

 Все права защищенны

Веб-сайт X-TRADE AGRO GROUP працює в тестовому режимі. Знайшли помилку? Напишіть нам повідомлення на info@x-trade-group.com.ua