Нові правила на ринку землі – як захистити своє господарство? Та отримати вигоду від того, що відбувається?

З 1 липня 2021 року відкриється ринок землі в Україні. Ця реформа тягне за собою реорганізацію роботи сільськогосподарського бізнесу та введення нових правил і норм. У фермерів і власників агробізнесу є трохи понад рік на підготовку до цієї події.


Як адаптуватися до нових правил і убезпечити свій бізнес за цей рік? Що потрібно зробити вже зараз?

 

Перш за все, проаналізуйте стан Ваших договорів оренди земель. Перевірте, чи є у Вас ділянки де закінчуються терміни оренди? Чи є ризик не продовжити договір? – Якщо відповідь позитивна, проаналізуйте, чи варто вкладати в таку ділянку гроші виробляти засів, удобрювати. Це потрібно зробити вже зараз – щоб не втратити гроші та урожай до наступного року.

Кто может купить украинскую землю.

Крім цього, ось сім основних моментів, на які варто звернути увагу до 2021 року:

1. Проведіть аудит земельного банку. А саме:

Складіть таблиці з актуальною інформацією – з термінами дії договорів, переліком документів і даними власника ділянки.

Копітка робота з документами зможе захистити Вас від неприємних сюрпризів у майбутньому.

Щоб орієнтуватися "а що там в інших?", моніторьте стан земельних банків конкурентів. Для цього є сервіси "Вкурсі" та "Феодал".


2. Перевірте стан розрахунків за оренду землі.

Якщо ви орендуєте землю, подбайте про те, щоб у Вас не було ніяких боргів по оренді у 2021 році. Це може стати причиною одностороннього розірвання договору не на Вашу користь. 


3. Зробіть і відобразіть Ваші офіційні джерела доходів.

 4. Перевірте структуру свого бізнесу – знайдіть його слабкі місця.
Захистіть його від можливих небезпек і рейдерів. Відкриття ринку землі може спричинити непередбачені раніше небезпеки для землевласників і фермерів. Проаналізуйте їх, знайдіть свої слабкі місця – адаптуйтесь відповідно до законодавства або посильте контроль за поширенням інформації.

5. Перевірте договори оренди.

Укладіть додаткові договори зі своїми сьогоднішніми орендодавцями. Подовжіть їх дію і зверніть особливу увагу, на зміст договору, а саме – відсутність пункту про можливість дострокового розірвання однією зі сторін. Якщо потрібно – зверніться до юриста, щоб у Вашому договорі не виявилося невигідних для Вас лазівок. (Запит на допомогу юриста Ви можете подати у формі нижче).


Дуже важливо вчасно продовжити договір оренди з фіксацією ставки + коридор інфляції.


Чим менше Ваш термін оренди, тим привабливіше Ваш ділянку на ринку. Це може спричинити збільшення ризиків шантажу – руйнування цілісності масиву конкурентом, вимоги орендодавцями підвищення орендної плати.


Кто не может купить Украинскую землю

6. Прогнозуйте поведінку конкурентів.

Щоб не бути захопленим зненацька, подумайте, чи зацікавлені Ваші сусіди в тій землі, яку Ви орендуєте? Чи збираються вони її купувати? 


7. Якщо збираєтеся купувати землю – ретельно все сплануйте.


У Вас є цілий рік на підготовку вдалої оборудки. Використовуйте його з розумом. Подумайте, на яке фізична особа Ви будете купувати землю, скільки землі Вам потрібно, які саме ділянки Вас найбільше цікавлять. Сплануйте бюджет – де Ви будете брати гроші та скільки, як можна буде заощадити. Подумайте, з яким нотаріусом Ви будете працювати.


Зміни – завжди стресова ситуація, тому готуйтеся до проблем заздалегідь і зробіть цю реформу максимально вигідною та безпечною для Вашого бізнесу.


Щоб замовити консультацію юриста у галузі АПК заповніть заявку


Наш менеджер затефонує Вам

Замовити консультацію
+38 (044) 29 80 800

Украина, г. Киев, ул. Мечникова 2

© 2020 Company Inc.

 Все права защищенны

Веб-сайт X-TRADE AGRO GROUP працює в тестовому режимі. Знайшли помилку? Напишіть нам повідомлення на info@x-trade-group.com.ua