Перспективи вирощування картоплі в Україні.

За даними останніх років в Україні близько 1,3 млн га зайнято під картоплею. Незважаючи на те, що на ринку овочівництва в останні роки спостерігається спад і площі посадки поступово скорочуються (так, у 2012 році під культуру було зайнято 1,44 млн га), картопля залишається значущою культурою в овочівництві. Сьогодні поговоримо про проблеми вирощування картоплі в Україні.

картопля

Чому картопля втрачає свою актуальність в Україні:

  1. Останні 6 років спостерігається приблизно однакова середня врожайність картоплі - 161 - 168 ц з гектара. Причинами такого млявого розвитку врожайності можна вважати необхідність оновлення насіннєвого фонду і слабке застосування або недостатню інформованість про оптимальні схеми удобрення полів. 


    2. Внутрішня потреба країни в картоплі становить приблизно 7-8 млн. тонн, решта може йти на експорт. При цьому величезну кількість картоплі вирощують селяни в приватному секторі. Одночасно є недолік ранньої картоплі, країна змушена його імпортувати.


    3. Ринки експорту України в останні роки зазнали видозміни, частина з них відпала. Хоча Україна все ж є великим експортером (входить до шістки світових експортерів). Підписання домовленостей з Євросоюзом мало б стимулювати виробництво, але паперова тяганина залишається досить складною, що уповільнює процес сертифікації нашої продукції в Європі.


    4. Практично відсутній внутрішній ринок перероблення картоплі. 95% переробленої з картоплі продукції Україна імпортує.

Які перспективи культури:

 Тут варто було б сказати, що за умови адаптації фітосанітарних норм і спрощення паперових процедур з сертифікації картоплі, частка експорту України зросте. Але коли чекати цих поліпшень, прогнозувати складно.


З більш виразних перспектив картоплі можна виділити наступні:


Внутрішнє споживання - в приватних руках останнім часом спостерігається спад по вирощуванню картоплі, тому сегмент внутрішнього попиту для великих господарств стає більш перспективним.


Використання європейських технологій, таких як вирощування ранньої картоплі під плівкою, розумне використання добрив і захисту, дозволяє господарствам завойовувати внутрішній ринок ранньої картоплі та витісняти імпорт.


Але найперспективнішим сегментом є вирощування та подальше перероблення картоплі. Сегмент виробництва картоплі фрі та чипсів в Україні має величезний потенціал. 

виробництво чипсів

+38 (044) 29 80 800

Украина, г. Киев, ул. Мечникова 2

© 2020 Company Inc.

 Все права защищенны

Веб-сайт X-TRADE AGRO GROUP працює в тестовому режимі. Знайшли помилку? Напишіть нам повідомлення на info@x-trade-group.com.ua