Визначення життєздатності озимих культур та реабілітація посівів.

В Україні площа полів залучених під озимі культури у 2019 році склала 7,6 млн га, що свідчить про велику популярність озимих серед аграріїв. При цьому останні роки зими в країні не відрізняються стабільним кліматом. Тому потрібно завжди бути готовим до будь-якої зими та своєчасно оцінювати життєздатність посівів по весні, вчасно застосовувати реабілітаційні заходи за допомогою добрив.


Сьогодні поговоримо про способи оцінки життєздатності озимих культур, а також варіанти їх реабілітації в умовах поганої перезимівлі.


Врожайність озимих дуже залежить від того як пройшла зимівля. Сильні пошкодження унаслідок низьких температур часто призводять до зниження врожайності або загибелі рослин. Тому, якщо відомо, що за зимовий період температура ґрунту опускалася нижче критичних значень потрібно обов'язково провести оцінку стану кореневої системи посівів, а також вузлів кущіння. Так, для морозостійких сортів, критична температура близько -18 С, а для менш морозостійких такі температури складають діапазон від -14 до - 16 С.

как определить состояние озимых весной

Способи оцінки життєздатності озимих культур навесні:

1. За ступенем відростання. Враховується приріст пагонів вище зони обрізання в 1,5 см від вузла кущіння. Для оцінки використовують до 50 рослин ростуть по діагоналі на полі. Проби розморожують при температурі 10-12 С. Рослини відмивають від ґрунту, відрізають листя, поміщають в воду або на вологий папір і спостерігають 16 годин при 24-26 С. У живих рослин за цей період повинен бути приріст 5-10 мм. Якщо приріст менш як 3 мм, такі рослини та ділянки навколо них можна віднести до загиблих.


2. Якщо коренева система була пошкоджена, то по весні у таких рослин сильно затримується ріст пагонів, а отже знижується врожайність, або рослини в майбутньому взагалі загинуть. Щоб визначити стан поля і відсоток слабких рослин, через півтора-два тижні після встановлення теплої погоди з сумнівних ділянок поля викопують дослідні зразки. На них роблять поздовжній зріз через вузол кущіння, щоб вивчити його на предмет наявності некрозів (коричневі ділянки).


3. У зимовий період найбільш точним буде спосіб станом конуса наростання. Для цього беруть проби разом з грунтом на 8-10 см в глибину. Рослини відмивають, а коріння обрізають. За допомогою голки виділяють конуси наростання і вивчають їх під мікроскопом. У живих рослин він білий або блідо зелений, у мертвих жовто-бурий або мутний.

Після проведення аналізу стану посівів, можна спланувати подальші агрозаходи для відновлення врожайності посівів.


Якщо на 1 кв. метр 100-150 шт. мертвих посівів, таке поле прийдеться пересівати. Якщо показники кращі, то можна провести підсівши та добриво, або тільки добриво поля.


Зазвичай в таких ситуаціях потрібно підживлення азотом для стимуляції росту. При достатній волозі в ґрунті, можна використовувати КАС-32 або аміачну селітру. У більш ранніх публікаціях ми описували схеми підживлення. Також може знадобитися підгодівля спрямована на посилення кореневої системи.

 

Щоб замовити консультацію фахівця по вартості та застосуванню добрив, переходьте за посиланням.

оценка озимых весной

+38 (044) 29 80 800

Украина, г. Киев, ул. Мечникова 2

© 2020 Company Inc.

 Все права защищенны

Веб-сайт X-TRADE AGRO GROUP працює в тестовому режимі. Знайшли помилку? Напишіть нам повідомлення на info@x-trade-group.com.ua