Про програми державних дотацій малого аграрного бізнесу в Україні.

„Вирішили купити нову техніку? Розширити виробництво? – Але коштів не вистачає? 

Дізнайтеся на чому можна заощадити і як почати справу з мінімальними вкладеннями.

Починати або виводити свій бізнес на новий рівень непросто, особливо, коли немає великого капіталу для вкладень. Зробити перший крок до задуманого допоможуть програми державних дотацій.


Хто може отримати ці дотації та що вони з себе представляють? – Розберімося. 

Сьогодні ми зосередимося на фермерському бізнесі. Для цієї галузі держава підготувала спеціальні дотації, щоб підтримувати малий аграрний бізнес та допомагати йому розвиватися.


Как получить дотацию на аграрный бизнес

На кого розраховані дотації?

По-перше, на суб'єктів володіння аграрно-промисловими комплексами, які займаються тваринництвом і використовують кредитні кошти на поточні витрати та інвестиції, пов'язані з тваринництвом.

Крім цього, дотації націлені на власників АПК, які мають виторг до 20 млн гривень за останній рік. Це стосується всіх видів сільськогосподарської діяльності.

Скільки можна заощадити на техніці?

25% вартості без ПДВ. Цю частину за вас заплатить держава. Але є деякі умови – вартість сільгосптехніки повинна становити не менше 75% вартості всіх товарів, поставлених підприємцем протягом останніх 12 звітних податкових періодів сумарно. Якщо ваше підприємство працює менш як 12 місяців, відштовхуватися будуть від результатів кожного окремого звітного періоду.

Как открыть аграрный бизнес с минимумом вложений

Скільки можна заощадити коштом інших аграрних 

дотацій?

 

Програма підтримки передбачає конкретні відсотки компенсації для певних видів витрат:

  • Дотація на бджолосім'ю повертає підприємцю по 200 гривень за кожну бджолосім'ю, за умови наявності від 10 до 300 бджолосімей в поточному році.
  • Дотація на покупку племінних тварин та ембріонів – компенсує до 50% їх вартості, але для кожного виду тварин є обмеження.
  • Наприклад, за племінних телят і корів повинні компенсувати не більше 31 500 гривень за одну голову, за свиней – не більше 10 000 гривень за голову, за бджіл – не більше 500 гривень.
  • Для садівників дотації не менш щедрі. За покупку садивного матеріалу плодоягідних культур, винограду та хмелю компенсується до 80% його вартості. За покупку матеріалів для краплинного зрошення – до 30%. Стільки ж компенсують за лінії товарної обробки плодів і ягід, а також за техніку та обладнання.

Чи є обмеження у компенсацій?

Так, для підприємців в області тваринництва. Максимальна сума компенсації обмежується 15 млн гривень. У всіх інших областях сільського господарства – досягає 5 млн гривень.

Як отримати дотацію. Умови для отримання дотацій в аграрній галузі.

Компенсація надається за умови, що витратною частиною є покупка техніки, оплата будівництва та реконструкції сільгосп об'єктів, придбання основних інструментів для виробництва.


Подати запит на отримання дотацій можна тільки за умови що гроші ви використовуєте для розвитку свого бізнесу в сільськогосподарській сфері.


У кожному конкретному випадку подробиці можна дізнатися на сайті державних програм самостійно або звернутися до наших юристів за консультацією.


З огляду зрозуміло, що економія для агробізнесу виходить істотною. Звичайно, державні дотації це лише часткова підтримка малому бізнесу в галузі АПК, проте, це спосіб швидше домогтися успіху.


Кто не может купить Украинскую землю

Статтю підготувала Несвіт Даніела для спеціального проекту агро холдингу Ікс-Трейд АГРО ГРУП | X-TRADE AGRO GROUP

Щоб замовити консультацію юриста у галузі АПК заповніть заявку

Наш менеджер затефонує Вам

Замовити консультацію
+38 (044) 29 80 800

Украина, г. Киев, ул. Мечникова 2

© 2020 Company Inc.

 Все права защищенны

Веб-сайт X-TRADE AGRO GROUP працює в тестовому режимі. Знайшли помилку? Напишіть нам повідомлення на info@x-trade-group.com.ua