70 ц зерна з гектара - легко! Розумне землеробство - схема ефективного використання добрив для озимих та зернових.

Сьогодні поговоримо про врожайність озимих та зернових культур. Ні для кого не секрет, що сучасні сорти зерна досить чутливі до внесення добрив. Але кожнму аграрію хочеться отримати максимум від добрив, і тим самим мінімізувати витрати.


Що робити, щоб уникнути зайвих витрат?

  • В першу чергу провести хімічний аналіз ґрунту і визначити вміст поживних елементів. 

  • Врахувати тип ґрунту, рівень її промивності, тим самих визначивши ймовірність і швидкість вимивання азоту. 

  • Проаналізувати які добрива вносилися під попередні культури на поле і як це змінило кислотність ґрунту.

  • Аналіз цих факторів допоможе правильно вибрати тип добрива, час його внесення для максимальної ефективності та визначить необхідність в додаткових земельних роботах або допоміжних речовинах.

Удобрения

Як удобрювати озимі та зернові максимально ефективно?

Cлід завжди пам'ятати, що нестача будь-якого основного елемента живлення в початковий період росту послабить рослини і виправити це належним чином надалі не вдасться жодними підкормками.


Тому, перед посівом прийнято вносити фосфорні та калійні добрива (за умови нестачі калію в грунті). Азот зазвичай вноситься в передпосівну культивацію грунту.


Чим удобрювати: 

  1. Якщо калію в ґрунті досить, то можна використовувати Сульфоамофос або Амофос. 

  2. Якщо фосфору в ґрунті достатньо (3 мг на 100 г грунту), то фосфор не вносять перед посівом. Якщо його до 2,5 мг, то варто внести підчас посіву до 25 кг д.р на га. Якщо ж фосфору в ґрунті аналіз показує менше 1,5 мг на 100 г, це серйозний недолік і слід обов'язково внести фосфор під основний обробіток ґрунту, передпосівну культивацію або безпосередньо при посіві з розрахунку 40-60 кг д.р. на гектар. У цьому випадку доцільно застосовувати Амофос.

  3. Оскільки зернові виявляють потребу в азоті протягом усього зростання, його варто вносити з осені. Такий вибір дозволяє збільшити морозостійкість озимих, а також стимулювати кущіння. Але щоб домогтися максимуму від такого внесення, його потрібно робити тільки при достатньому рівні калію в ґрунті або з додатковим внесенням останнього. При першому внесенні зазвичай використовують 60-70 кг на гектар д.р. в формі Аміачної селітри, КАС 32 або Сечовини.

Особливості внесення азотних добрив.

Так, важливо пам'ятати, що азотні добрива провокують посилену витрату вологи і якщо останньої буде недостатньо, то є ризик формування щуплого зерна. Щоб уникнути такої проблеми і отримати показники врожайності в 60-70 ц з гектара слід провести додаткові підкормки азотом:


  1. Для озимих перша підкормка повинна проводитися перед моментом відновлення весняної вегетації. Більш раннє внесення може призвести до втрат азоту, більш пізня затримає процес зростання. На цьому етапі вибір дозування залежить від того як пройшло осіннє кущіння. Якщо восени кущіння було достатнім, то вносять 1-1,5 ц на гектар Аміачної селітри або КАС 32 в такому ж перерахунку д.р. Якщо ж осіннє кущіння було недостатнім, то необхідно внести від 2 ц на гектар. Якщо вологи в грунті недостатньо варто провести легке боронування, щоб її зберегти.

  2. Другу підкормку слід провести до початку трубкування. Саме ця підкормка впливає на кількість колосків у колосі та довжину колоса. У цей момент важливо не перевищувати заводські рекомендації щодо дозування добрива.

  3. Якщо є азотні добрива в наявності, то варто використати можливість третьої підкормки в період виходу прапорцевого листка. Дозування азотних добрив на третю підкормку має бути 20 кг д.р. на гектар. Використовують Карбаміду або КАС 32 (виключно розведений з водою та за методом великої краплі).

подкорка озимых

Якщо говорити про загальну дозу діючої речовини для озимих зернових, то вона повинна становити не менше 160-180 кг на гектар. Внесення здійснювати потрібно в 3-4 рази.


Але навіть така схема не завжди може дати очікуваний ефект, якщо рослинам не вистачає продуктивної вологи. Щоб мінімізувати проблеми з недостатньою кількістю вологи, слід користуватися мікродобривами способом некореневої підгодівлі.

микроудобрения

Навіщо потрібні мікродобрива?

Щоб поліпшити посухостійкість і морозостійкість варто стимулювати пересування вуглеводів в запасні органи за допомогою бору, марганцю, цинку. А на початку виходу зернових в трубку можна захистити рослини від впливу посухи за допомогою мідних і марганцевих мікродобрив в дозуванні 50 г д.р. на гектар.


Поводячи підсумок, варто сказати, що отримання стабільних 60-70 ц зерна з гектара цілком реальна ефективність поля за умови правильної роботи з добривами.


+38 (044) 29 80 800

Украина, г. Киев, ул. Мечникова 2

© 2020 Company Inc.

 Все права защищенны

Веб-сайт X-TRADE AGRO GROUP працює в тестовому режимі. Знайшли помилку? Напишіть нам повідомлення на info@x-trade-group.com.ua