Чи ефективна десикація сої і що робити якщо на час прибирання випав період дощів.

Територія нашої країни за світовими мірками досить велика і, не дивно, що в залежності від регіону кліматичні умови дещо відрізняються. Щодо сої це накладає певні складності, оскільки період дощів може випасти якраз на оптимальний час для збору врожаю. 


Тому, велике значення в вирощуванні сої має процедура десикації - хімічної обробки з метою висушування на корені. Цю процедуру застосовують на етапі, коли соя досягла зрілості та вологість її становить 45-50%. Це дозволяє штучно наблизити найвдаліший період для збору врожаю і приблизно за 10-14 днів (в залежності від препарату) вирівняти рівень стиглості всіх рослин. Крім того в умовах підвищеної вологості повітря, допоможе уникнути ураження грибком і вирівняти вологість всіх насіння до 15-17%, що істотно знижує ймовірність їх пошкодження під час збирання. При використанні десикації можна зрушити термін збирання на 6-10 днів і підвищити якість насіння.


Аграрії намагаються не збирати сою в період дощів. У деяких випадках навіть ставиться питання про те, щоб залишити поле з урожаєм зимувати. Але більшість фахівців все-таки  проти такої практики.

десекация сои

Якщо все ж не вдається за допомогою десикації підібрати оптимальний період збирання, рекомендується дочекатися хоча б поки ґрунт підсохне і провести збір. Практичні поради з прибирання при високій кліматичної вологості:


  • Уникайте освіти глибоких колій та збору в них води.
  • Строго стежте за чистотою і гостротою ріжучих ножів.
  • Дотримуйтеся мінімально можливої відстані від жатки до грунту.
  • Збір у вологу погоду можна здійснювати тільки якщо вологість бобів не перевищує 20%.
  • Вибирайте для збору техніку з ідеально оптимізованої подачею на молотильний циліндр. При необхідності збільшіть швидкість молотильного циліндра і зменшіть кліренс на увігнутої частини ротора.

Пам'ятайте, що при поганих погодних умовах до 80% втрат врожаю за весь термін його вирощування відбувається саме під час збирання, тому якісна техніка і професіоналізм комбайнерів мають величезне значення.


Замовити збір врожаю сої новими комбайнами Claas Lexion 670 можна за номером: (073) 29 80 800 або заповнивши заявку на сайті.


+38 (044) 29 80 800

Украина, г. Киев, ул. Мечникова 2

© 2020 Company Inc.

 Все права защищенны

Веб-сайт X-TRADE AGRO GROUP працює в тестовому режимі. Знайшли помилку? Напишіть нам повідомлення на info@x-trade-group.com.ua