Корисна інформація


Аміачна селітра (азотнокислий амоній, амонійна сіль азотної кислоти, NH4NO3)

На початку свого розвитку всі рослини мають потребу у великій кількості азоту. З цієї причини мінеральні азотні добрива мають найбільший попит серед добрив на території України. Серед азотних добрив найефективнішим вважають аміачну селітру.

Аміачна селітра (інші назви: азотнокислий амоній, амонійна сіль азотної кислоти; хімічна формула: NH4NO3) - гранульоване водорозчинне мінеральне добриво, що поєднує в собі 34,4% азоту з 3-14% сірки. 

Завдяки сірці азот відмінно засвоюється та займає перше місце за цим параметром серед всіх видів азотних добрив.


Взагалі, азотний амоній абсолютно універсальне добриво, яке може використовуватися на будь-якому ґрунті, під всі види сільськогосподарських рослин, для підгодовування та як основне добриво.

 

аммиачная селитра оптом

Переваги використання аміачної селітри як основного добрива або добрива для підживлення.


Азотні добрива збільшують врожайність всіх культур, регулюють розвиток вегетативної маси, збільшують вміст клейковини в зерні, тим самим підвищуючи якість врожаю.

Застосування аміачної селітри, норми внесення амонійнокислої солі азоту під різні культури.

Половина азоту, що міститься в добриві це легкорухлива нітратна форма, друга половина менш рухлива аміачна форма. Таке поєднання дозволяє застосовувати дане мінеральне добриво самими різними способами:


 • Як допосівне добриво - в рядки та лунки.
 • Як добриво для підгодовування під час вегетації. У разі внесення для підживлення просапних та овочевих культур селітру слід вносити з закладенням на глибину близько 15 см.

Аміачну селітру використовують як самостійно, так і з калійними або фосфорними добривами. В умовах спільного використання з іншими добривами змішувати їх необхідно відразу перед внесенням в ґрунт.


Залежно від типу ґрунту селітру використовують за принципом:


 • Для ґрунтів з pH> 7 (лужних та буферних) можна постійно використовувати селітру.

 • Для ґрунтів з рН <5-6 (кислих) слід додатково вапнувати ґрунт з розрахунку 1 ц вапняного борошна на 1 ц аміачної селітри.

 • У разі використання селітри на ґрунтах у зонах вологого клімату слід віддати перевагу весняному допосівному внесенню.

 • В умовах менш вологого клімату доцільно осіннє внесення під зяблеву оранку.

  На 1 квадратний метр азотнокислий амоній вносять з розрахунку:

  • 15-25 гр для овочів;

  • 20-35 гр для кущів та плодових дерев;

  • 15-20 гр для ягідних культур.Як правильно зберігати мінеральне добриво аміачна селітра.


Азот, що є основним елементом добрива здатний випаровуватися, що призведе до значного зниження ефективності добрива. Крім того добриво відноситься до пожежо- та вибухонебезпечних, тому потрібно суворо дотримуватися правил пожежної безпеки.

Умови зберігання добрива:

 • Стабільна температура зберігання для уникнення перекристалізації.

 • Закрите приміщення з низькою вологістю та гарною вентиляцією для запобігання всмоктування води гранулами добрива.

 • Пол на складі повинен бути виконаний не з дерева.

Ціна на добриво селітра аміачна оптом


Компанія X-TRADE | ТОВ ІКС-ТРЕЙД реалізує аміачну селітру оптом від виробника. Наразі залежно від обраної позиції можливі поставки селітри вагонами або реалізація зі складів. Ціна на селітру залежить від обраної позиції, умов поставки. Щоб отримати докладну інформацію щодо умов поставки та цін, будь ласка заповніть форму запиту нижче та наші менеджери зателефонують Вам.